“پاتوقی برای آنان که با برداشتن گام‌های کوچک اما مستمر، به دنبال تغییرات بزرگ‌اند”

کتاب صبح جادویی-قسمت اول

 

خلاصه کتاب

“صبح جادویی”

(قسمت اول)

نویسنده: هال الرود

ترجمه: لطیف احمدپور

انتشارات نوآوران سینا

خلاصه نویس: وحید پوراسماعیلی

تابستان۹۶

 

ما با یک نیروی غریزی و اشتیاق درونی برای پیشرفت و بهبود دائمی متولد شده ایم. این اشتیاق درون همه ما وجود دارد با این حال بسیاری از ما هر روز بیدار می شویم و زندگی تقریباً یکسان و یکنواختی را تجربه می کنیم.

کتاب صبح جادویی، کاربردی‌ترین، نتیجه بخش‌ترین و متحول کننده‌ترین شیوه برای بهبود همۀ جنبه‌های زندگی است که تاکنون با آن مواجه شده‌ام.

 

مقدمه

در نتیجه انتخاب قدردانی برای داشته ها، پذیرش بی قید و شرط نداشته ها و پذیرش مسئولیت کامل برای خلق چیزهایی که می خواستیم، سرانجام آن تصادف ویرانگر، تبدیل به یکی از بهترین اتفاقات زندگی هال ال رود می شود: “زمان آن بود که بدبختی ها و مصیبت های زندگی ام را به الهام بخشی و توانمندسازی دیگران تبدیل کنم.”

درجه مسئولیت پذیری شما درباره اتفاقاتی که در زندگی تان رخ می دهد همان درجه قدرت شخصیتان برای تغییردادن شرایط زندگی تان است.

کتاب صبح جادویی کمک به شما است در تبدیل شدن به شخصی که با آن می توانید به خواسته هایتان برسید؛ و دراین راه هیچ محدودیتی وجود ندارد.

 

 

فصل اول: زمان بیدارشدن با تمام قواست

 

چرا وقتی کودکی متولد می شود، او را معجزه زندگی می نامیم، اما در زندگی خودمان به معمولی بودن تن می دهیم؟ در کجای مسیر زندگی این بینش را از دست داده ایم که زندگی معجزه است؟

مفروضات مهم و حیاتی کتاب

  1. شما مانند هر شخص دیگری بر روی کره زمین، شایسته و سزاوار دستیابی به سطوح خارخ العاده ای از سلامتی، ثروت، خوشبختی، عشق و موفقیت هستید.
  2. لازم است که هر روز زمانی را برای تبدیل شدن به شخص مورد نیاز برای این مهم اختصاص دهید.
  3. اینکه هر صبح چگونه از خواب برمی خیزید و چه رویه های صبحگاهی ای را در پیش می گیرد، سطوح موفقیت شما در هر یک از جنبه های زندگی تان را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.

صبح جادویی هر روز بسته های زمانی هدفمند، متمرکز و پیوسته ای را در اختیار شما قرار می دهد تا از آنها برای دست یابی به مهم ترین اهداف و رؤیاهایتان بهره برداری کنید.

 

 

فصل دوم: صبح جادویی؛ زاده اوج ناامیدی

دنیای بیرون ما همیشه بازتابی از دنیای درون ماست. سطح موفقیت ما همیشه هم‌تراز سطح پیشرفت شخصی ماست. تا هنگامی که هر روز زمانی را به توسعه­ی خودمان برای تبدیل شدن به شخصی که می تواند زندگی مطلوبمان را بسازد اختصاص ندهیم، موفقیت همواره از چنگ ما می‌گریزد.

 

 

فصل سوم: بررسی قیقت جامعه ۹۵درصدی

داستان نژاد بشر، داستان مردان و زنانی است که خودشان را دست کم می گیرند. آبراهام مازلو

سه مرحله ساده اما قطعی برای عبور از معمولی بودن و پیوستن به ۵درصد بالایی جامعه:

مرحله اول: تصدیق جامعه ۹۵درصدی

ابتدا باید این واقعیت را بپذیریم که ۹۵درصد از افراد جامعه ما هرگز به زندگی مورد نظرشان دست پیدا نمی کنند.

مرحله دوم: شناخت علل معمولی بودن

پس از تصدیق جامعه ۹۵درصدی، مرحله بعد، یافتن دلیل این اتفاقات است. اساسی ترین دلایل معمولی بودن و عدم بهره گیری از توانایی ها، موارد زیر است:

۱٫سندرم آینه عقب: بازگشت همواره به گذشته و مرور خاطرات.

۲٫فقدان هدف: راز غلبه بر معمولی بودن، داشتن زندگی هدفمند است.

۳٫وقایع منزوی کننده: باید درک کنیم که تاثیرات و پیامدهای واقعی هر یک از تصمیمات، اقدامات و حتی افکاری که در سر می پرورانیم ماندگار خواهد بود.

۴٫فقدان مسئولیت پذیری: پیوند میان موفقیت و مسئولیت پذیری انکارناپذیر است.

۵٫حلقه تاثیرگذاری معمولی: تحقیقات نشان داده است که ما شبیه میانگین پنج نفری می شویم که بیشتر وقتمان را با آن ها سپری می کنیم.

۶٫فقدان پیشرفت شخصی

۷٫فقدان ضرورت

مرحله سوم: دست به کارشدن از همین امروز

از امروز به بعد چه کارهایی را باید به طور متفاوت انجام دهید.

 

فصل چهارم: امروز چرا بیدار شدید؟

با تغییری ساده در نگرش تان درباره بیدارشدن در صبحگاه می توانید همه چیز را تغییر دهید. صبح جادویی تا حدود زیادی درباره خلق دوباره چنین تجربه هایی (بیدارشدن یا هیجان زیاد و سرشار از انرژی) در تمام روزهای باقی زندگی تان است. هدف از صبح جادویی این است که صبح ها نه به اجبار بلکه مشتاقانه و با هدف از خواب بیدار شوید و هر روز زمانی را صرف بهبود شخصی تان کنید تا به شخصی تبدیل شوید که با آن می توانید یک زندگی فوق العاده، سرشار از رضایتمندی و پربرکت خلق کنید.

 

فصل پنجم: خط مشی پنج مرحله ای بیدارشدن

با به کارگیری این پنج مرحله بسیار آسان تر از گذشته رختخواب را ترک می کنید.

مرحله اول: اهداف و انتظاراتتان را قبل از خواب مشخص کنید. این مهم‌ترین مرحله است. معمولاً اولین چیزی که صبح به‌خاطر تان می‌رسد همان چیزی است که قبل از خواب به آن فکر کرده‌اید.

مرحله دوم: ساعت تان را در سمت دیگر اتاق قرار دهید. بدانید که حرکت خالق انرژی است.

مرحله سوم: دندان هایتان را مسواک بزنید.

مرحلۀ چهارم: یک لیوان آب بنوشید.

مرحلۀ پنجم: لباس های ورزشی تان را بپوشید یا دوش بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *